Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog chmura tagów
Jak wyłączyć zabezpieczenie przed dziećmi w pralce? 1
Jak wyłączyć zabezpieczenie przed dziećmi w pralce?

Funkcja została stworzona z myślą o zapobieganiu, bawienia się dzieci pralką w trakcie prania. Czasami jednak może się zdarzyć, że blokada włączy się nam w niespodziewanym momencie. W przypływie paniki możemy pomyśleć, że urządzenie jest zepsute jednak bardzo często, objawy takie jak brak reakcji urządzenia na przyciski może być wynikiem przypadkowego włączenia blokady.

Poniżej instrukcje dla kilku popularnych modeli jak ją zwolnić i wrócić do normalnego trybu.

Pralki Amica

Przy włączonej blokadzie działa tylko przycisk wyłączający pralkę. Poprzez naciśnięcie przycisku Wł./Wył. pralka zostaje wyłączona.
Poprzez ponowne włączenie przycisku włączającego pralkę urządzenie wywoła zapisaną blokadę uruchomienia oraz wybrany program.
Podczas prania należy na 3 sekundy równocześnie wcisnąć przycisk „Dodatkowe płukanie” oraz „Pomiń wirowanie“ (3+4). Następnie pojawi się sygnał dźwiękowy. Przycisk Start/ Pauza oraz pokrętło programatora są zablokowane. W celu odblokowania oba przyciski należy równocześnie nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy; następnie pojawi się sygnał dźwiękowy.

Urządzenie można odblokować również poprzez wyłączenie zasilania. Blokada uruchomienia nie zostaje anulowana po zakończeniu wszystkich programów.

 

Amica AWB510L

Aby włączyć blokadę przed dziećmi, należy nacisnąć jednocześnie i przytrzymać przez około 3 sekundy przyciski 7 (Płukanie extra) i 9 (START/PAUZA). Aby wyłączyć tę funkcję należy ponownie przytrzymać te same przyciski przez około 3 sekundy. Blokada zostanie automatycznie wyłączona po zakończeniu cyklu prania.
Uwaga: Kiedy blokada przed dziećmi zostanie aktywowana wtedy wskaźniki Płukanie extra i Stop z wodą kilka razy zamigają. W przypadku deaktywacji blokady kilka razy zamiga wskaźnik START/PAUZA.

 

Pralka Samsung Eco Bubble

Aby zapobiec wypadkom z udziałem dzieci, funkcja Blokada rodzicielska blokuje wszystkie przyciski oprócz przycisku Zasilanie.

Aby ustawić funkcję Blokada rodzicielska, należy przytrzymać jednocześnie przyciski Temp. (03) i Wirowanie (04) przez 3 sekundy.
Aby zwolnić funkcję Blokada rodzicielska, przytrzymaj klawisze Temp. (03) i Wirowanie (04) jednocześnie przez 3 sekundy.
UWAGA
Aby dodać detergent lub pranie przy włączonej funkcji Blokada rodzicielska, należy najpierw ją wyłączyć.
Ustawienie pozostanie aktywne nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia.

Pralka Beko WMB 51042 PL PTY

Używając funkcji blokady dostępu dzieci, zapobiega się wszelkim zmianom w uruchomionym programie.

Uwaga: Przy załączonym Child Lock [Blokada dostępu dzieci] pralkę można załączać i wyłączać przyciskiem On / Off [Zał./Wył.]. Gdy ponownie załączysz pralkę, program ruszy od miejsca, w którym został zatrzymany.

Aby załączyć blokadę dostępu dzieci:
Naciśnij i przez 3 sekundy przytrzymaj przyciski funkcji pomocniczych 2. oraz 4. Na wyświetlaczu pojawia się „Con”. Ten sam komunikat pojawi się na wyświetlaczu, gdy przy załączonej blokadzie dostępu dzieci naciśnie się dowolny przycisk.
Aby wyłączyć blokadę dostępu dzieci:
Naciśnij i przez 3 sekundy przytrzymaj przyciski funkcji pomocniczych 2. oraz 4. Na wyświetlaczu pojawia się „COFF”. Nie zapomnij wyłączyć blokady dostępu dzieci po zakończeniu programu, jeśli przedtem ją załączono. W przeciwnym razie pralka nie pozwoli na wybranie nowego programu.

Pralka Mastercook ładowana od góry PTDE-1346ECO

 

Aby zabezpieczyć ustawiony program, należy włączyć Zabezpieczenie przed dziećmi naciskając równocześnie 2 i 4 przycisk opcji.
Jeżeli zabezpieczenie jest włączone, zapala się kontrolka odpowiadająca symbolowi kłódki.
— Aby wyłączyć Zabezpieczenie przed dziećmi, należy ponownie nacisnąć równocześnie te same dwa przyciski.
Uwaga: Istnieje możliwość włączenia lub wyłączenia Zabezpieczenie przed dziećmi w dowolnym momencie.
Oczywiście, zaleca się włączenie zabezpieczenia dopiero po zaprogramowaniu i uruchomieniu cyklu

Podsumowanie

  • Najczęściej kombinacja przycisków włączająca tryb blokady rodzicielskiej jest oznaczona ikoną „kluczyka” lub „dziecka”
  • Możemy spróbować wyłączyć urządzenie z prądu zostawić je tak na kilka-kilkanaście minut. Powinno to zresetować ustawienia w tym blokadę.

Komentarze do wpisu (1)

3 czerwca 2021

Mam problem z suszarką Bosz nie można jej uruchomić dlaczego że wlewam rogu miga klucz jak mam się tego pozbyć bardzo proszę o rozwiązanie problemu

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń do nas 609 649 822
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl